Kwatery oraz Domek Góralski - M. i A. DudczakPiwniczna-Zdrój Nocleginoclegi
Noclegi w gospodarstwach agroturystycznych w Beskidach
Kwatery I Domek Góralski-M. i A. Dudczak
dodaj swój obiekt noclegowy do eholiday.pl
noclegi w Wierchomli Wielkiej na eholiday

Ciekawe atrakcje w okolicy

W sezonie letnim Wierchomla/Piwniczna-Zdrój oferuje szereg atrakcji związanych z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. Nasze domki są położone u wyjścia na czerwony szlak w kierunku Łomnicy-Zdroju oraz do rezerwatu Wierchomla i na Pustą Wielką (1061 m n.p.m.).

Szczególnie zachęcamy do wycieczek pieszych (także w postaci nordic walkingu, wypożyczalnie sprzętu znajdują się w Piwnicznej), rowerowych i konnych – mamy tu świetnie przygotowane szlaki turystyczne o łącznej długości około 96 km, z czego trasy rowerowe stanowią aż 90 km. Znakowane szlaki turystyczne obejmują:

  • Szlak turystyczny czerwony: Piwniczna – Przełęcz Gromadzka – Dolina Biała Woda – Jaworki.
  • Szlak turystyczny zielony: Piwniczna – Eliaszówka – Przełęcz Gromadzka.
  • Szlak turystyczny żółty: Piwniczna – Przełęcz Bukowina – Hala Pisana – Frycowa.
  • Szlak turystyczny niebieski: Piwniczna – Bucznik – Łomnica-Zdrój – Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej – Łabowiec – Łabowa.

Amatorzy wycieczek wysokogórskich również nie będą się nudzić. Pasmo Radziejowej, które rozpościera się od przełomu Dunajca (rejon Krościenka i Tylmanowej) do przełomu Popradu koło Rytra, oferuje do zdobycia m.in.: Kordowiec (763 m), przełęcz Przysłop (840 m), Dzwonkówkę (983 m), Trześniowy Groń (1026 m), przełęcz Zawór (1100 m), Prehybę (1175 m), Złomisty Wierch (1226 m), Radziejową (1262 m) i Wielki Rogacz (1182 m). Bardzo polecamy wybrać się na Radziejową i zobaczyć jej wieżę widokową oraz pomnik z okazji 1000-lecia chrztu Polski. Z kolei pasmo Jaworzyny Krynickiej położone pomiędzy dolinami Popradu i Kamienicy Nawojowskiej posiada główny grzbiet, który ciągnie się przez Makowicę (948 m), Zadnie Góry (969 m), Halę Pisaną (1038 m), Wierch nad Kamieniem (1084 m), Halę Łabowską (1061 m), Runek (1080 m) i Jaworzynę Krynicką (1114 m).